• Home
  • Gorgon Gündem
  • Erhan Us’un “Il Curriculum Segreto” Sergisi Roma’da Sanatseverlerle Buluştu
Gorgon Gündem

Erhan Us’un “Il Curriculum Segreto” Sergisi Roma’da Sanatseverlerle Buluştu

Türk kavramsal sanatçı Erhan Us’un üç ülkede sergilenmiş enstalasyonları ile yeni tamamlanmış çalışmalarının yer aldığı Roma sergisi Il Curriculum Segreto [Gizli Müfredat] 14 Kasım’da The Hive Roma’da, dünya turizm profesyonelleri dernekleri Skal International sponsorluğunda sanatseverlerle buluştu. Us’un toplumların dayattığı başarı anlayışı, göreli üstünlük kavramı ve vizyon sınırlamalarını eleştirdiği altıncı kişisel sergisi “Il Curriculum Segreto” kapsamında The Hive Rome, sanatçının AFSAD, ODTÜ, Rahmi M. Koç Müzesi, Tokyo Metropolitan Müzesi, Varna City Art Gallery, Macline’da sergilenen eserleri ilk defa izleyici ile buluştu. Sanatçının sıradaki sergileri; Aralık’ta Historic Art Deco (Miami), 2020’de GaleriBu Pavilion (İstanbul) ve Kuzguncuk Art Project’te (İstanbul) gerçekleşecek.

 

Manifesto

Başarı kriterleri, doğum anımızdan başlayarak yaratıcılığı, özgür düşünceyi ve vizyonu körelttikten sonra onu yavaş yavaş öldürerek bizi tek tipleştirir. Ve biz; özgün fikirler, eserler üretmek yerine hâlâ klasik başarı algısının hayatlarımızı ele geçirmesine izin veririz. Bakış şeklimiz -pencerenin önünde veya arkasında- ön yargıyı, duyarsızlığı ve ötekileşmeyi içten içe besler. Kontrolsüz eleştiri, hırs ve nefretle bizi kimliksizleştiren klişeler, etrafımızı sararak hayatımızı bizden çalar.

Erhan Us

Sanatçı ve yazar [1987, Ankara]. Bilkent Üniversitesi THM’den mezun olduktan sonra, marketing üzerine yaptığı çalışmalara ve on bir sivil toplum başkanlığına istinaden ‘En İyi Dijital Ajans’ ödüllerine ve uluslararası onur nişanlarına layık görüldü. Eserleri; birçok ülkede çeşitli sergilerde sanatseverlerle buluştu. A.D.1644 Marketing Group’un CEO’su olarak görevini sürdürmekte olup İstanbul Üniversitesi’nde Sosyoloji, Anadolu Üniversitesi’nde Felsefe çalışmalarına devam etmektedir. Dijital Prestij kitabı 2018’de yayımlanan Us; AFSAD, AGSAD, SKAL Roma ve Turizmin Geleceği Platformu üyesidir.

 

 

 

 

Sergiler * G: Grup | K: Kişisel Sergiler

LIONS’un 50 Yılı ÇSM Ankara 2013 [G]
Fotoğraf Sanatı AFSAD ’18 [G]
Kullanılabilir Sanat ARTSÜREM ’18 [G]
Dijital Tutsaklık İklim Sanat Projesi ’18 [K]
Turkcell Ankara Plaza ’19 [K]
Art Travel Apodec Selanik ’19 [G]
İnsan Doğası Pinelo Sanat Galerisi ’19 [G]
Flying Papers Design Festa Gallery Tokyo ’19 [G]
Homo Historicus UPSD MKM İstanbul ’19 [G]
Gizlenmiş Olan AFSAD ’19 [K]
Sınırlar Gaziantep Zeugma Müzesi ’19 [K]
Ayın Fotoğrafları AFSAD 2019 [G]
Her Şey Çok Güzel Olacak
A. Adnan Saygun Sanat Merkezi İzmir [G]
Uluslararası Varna Sanat Buluşması
Boris Georgiev Müzesi ’19 [G]
Int’l Art Tokyo Metropolitan Müzesi ’19 [G]
Her Günkü Şeytanlar Rahmi M. Koç Müzesi | ODTÜ ’19 [K]
Çağdaş Sanat İçinde Fotoğraf
Fotoğraf Sanatı Federasyonu | TFSF ’19 [G]
AGSAD İstanbul Fuaye Sanat Galerisi ’19 [G]
Gizli Müfredat The Hive Rome ’19 [K]
YAKINDA Historic Art Deco Miami ’19 [K]
GaleriBu İstanbul [K] Cihangir Art Project [K]

Related posts

Leave a Comment