Büşra Erturan

Vaiz (Preacher) Cilt 1

Yazar: Büşra Erturan

“Bir rahibin Tanrı ile ilişki kurmak istemesi sıradışı bir şey değil. Bu tür bir şey, işin gereğidir. Peki bir rahibin Tanrı’yı azarlamak ve belki de suratına bir tane geçirmek için onu bulmak istemesi? İşte bu tam olarak yaygın bir şey değil. Üstelik, “tam olarak yaygın bir şey değil” ifadesi, Jesse Custer’ın birçok davranışına uygun bir şey…”[1]

Jesse Custer, Genesis denilen ilahi bir güce sahip olmuş ve ortadan kaybolan Tanrı’yı aramak için yollara düşmüştür. Bu sıradışı macerada Jesse’nin şiddete eğilimi, geçmişiyle hesaplaşması ve doğaüstü güçlerle olan savaşı, absürd bir keşmekeş içinde bir potada birleşiyor. “Preacher” birbirinden renkli ve detaylı karakterleriyle (kafası kıça benzeyen karakteri de dahil olmak üzere) inanılmaz bir çizgi roman serisi!

AMC kanalı tarafından televizyon dizisi olarak da ekranlara gelen “Preacher” çizgi roman serisi, İthaki Yayınları tarafından 15 Aralık’ta piyasaya sürülüyor. Garth Ennis ve Stive Dillon’un çalışması bu çizgi romanın ilk cildi “Vaiz” adıyla raflarda yerini alacak.

İlk sayıyla başlayan bu sürecin devam etmesi dileğiyle!

[1]http://www.vertigocomics.com/characters/preacher

 

Related posts

Leave a Comment