Gorgon Dergisi 7. Sayı

Gorgon Dergisi 7. Sayı

 

Gorgon Dergisi, 7. Sayısı ile yeniden sizlerle.

Bu sayıda, birbirinden değerli yedi yazıyla karşınızdayız.

Türkiye’de ve Dünya’da Bizans Tarihi alanında hatırı sayılır bir üne sahip olan Radi Dikici, bu sayıda da kendine has üslubuyla “İstanbul Surları – Theodosian Walls” yazısıyla dergimize konuk oldu.

40’lı yıllardan beri gündemden hiç düşmeyen ve bugün bile merakımızı cezbeden UFO fenomenine ve bunun dünya politikasındaki önemine ve henüz uzay semalarındayken uzayın sonsuz boşluğundaki yaşamlarını takip ettiğimiz astronotların beslenmelerine değindik.

Geçen sayımızda sosyal medya özelinde ufak bir giriş yaptığımız nefret söyleminin kodlama cetvelini ve Franz Kafka’nın bugün bile bizim için bitmeyen Dava’sına felsefi açıdan yer verdiğimiz incelemesini bu sayıda sizlerle buluşturduk. Devam eden kültür bölümümüzde ise “Canavarın Çağrısı” filminin sosyo-psikolojik incelemesine değindik.

Son olarak, sosyoloji biliminin kurucularından değerli sosyolog Emile Durkheim’ın önemli eserlerinden “Eğitim ve Sosyoloji”nin bir bölümü olan “Eğitimin Doğası ve Rolü”nü Fransızca aslından sizler için çevirdik.

Kurulduğu günden bu yana kültür, tarih ve araştırma başlıklarındaki güvenilir, kaliteli ve özgün içeriğimizi, gerek internet sitemizdeki paylaşımlarımız gerekse çıkarmış olduğumuz e-dergilerle günden güne geliştirmeye devam ediyoruz. Bu minvalde yeni süprizlerimiz çok yakında sizlerle olacak.

Ekibimizin değerli üyeleri (Gorgiler) bu sayı süresince bizi “biz” yapmaya ve anlamlı kılmaya devam etti. Yazarlarımıza, çevirmenlerimize, teknik ekibimize ve siz sevgili okuyucularımıza can-ı gönülden teşekkür ediyoruz.

Siz siz olun, gorgon olun, gorgon kalın!

Kalabalıklarda kaybolmayın!

https://gorgondergisi.com/gorgon-e-dergisinin-tum-sayilari/

Related posts

2 comments

Gorgon’un 7. sayısı yayında 16 Mayıs 2019 at 09:46

[…] e-derginin 7. sayısı […]

Reply
Gorgon Dergisi, 7. Sayısı Çıktı | Sanat Duvarı 24 Mayıs 2019 at 08:00

[…] Dergisi, 7. Sayısı ile yeniden […]

Reply

Leave a Comment